proje yılı

2021

Afet Eğitim Merkezi (AFEM)

Afet Eğitim Merkezi (AFEM)

Afet Eğitim Merkezi ile afet gönüllülerine, öğrencilere ve vatandaşlarımıza uygulamalı afet eğitimleri verilmesi hedeflenmiştir.

TIRMANMA KULESİ VE YÜKSEK İRTİFA İSTASYONU

Merkezimizden eğitim talep eden tüm Arnavutköy sakinlerine, Yerel Afet Gönüllülerimize, ARKUR ekip personeline ve öğrencilerimize, eğitim talep eden grubun kapasitesine göre yüksek irtifada kurtarma ve ip operasyonlarının simüle edildiği istasyon.

YANGIN SİMÜLASYONU İSTASYONU

Sınıflarda verilecek olan yangın eğitiminin ardından uygulamalı eğitimin yapılacağı istasyondur. Bu istasyonda yangın söndürücülerin nasıl kullanıldığı, rüzgar yönü tayini, kullanılan materyaller (hortumlar, nozıllar, lanslar, yangın battaniyesi vb.) hakkında bilgilerin verildiği ve uygulamalı eğitimin yapıldığı yerdir.

KUYUDAN KURTARMA İSTASYONU

Kuyuda veya mağarada mahsur kalmış insan veya diğer canlıların nasıl kurtarılacaklarının simüle edildiği istasyondur. Bu istasyonda kuyu veya mağaranın dibinde havadan ağır bazı zehirli ve boğucu gazların (Metan vb.) öldürücü etkisine dikkat çekilip neler yapılması gerektiği uygulamalı olarak gösterilecektir. Böyle bir olayda kişisel koruyucu ekipman (gaz ölçüm cihazı, oksijen seviye tespit cihazı, temiz hava tüpü seti vb.) olmadan hemen kazazedeye müdahale etmememiz gerektiği gösterilecektir.
 
ENKAZ İSTASYONU

Olası bir afet anında ağır hasar görmüş binaların enkaz halinin simüle edildiği istasyondur. Bu istasyonda enkazın nasıl oluştuğu, oluşan enkazda yaşam alanlarının nereleri olabileceği, bu alanlardan kazazedelerin nasıl çıkarılacağı, müdahale yöntemleri, enkaza yaklaşma prosedürleri, olay yeri güvenliği, olay yeri yönetimi, çevre güvenliği vb. konularda yerel afet gönüllülerimize ve ARKUR ekibine uygulamalı olarak öğrenci ve kursiyerler için teorik eğitim verilecektir.

 

Benzer Projeler
Bu kategoriye ait tüm projeleri bu alandan inceleyebilirsiniz.
Tüm Projeler
En Hızlı Sonuçlar İçin Projeleri Filtreleyin
Değerli Arnavutköylüler, sizler bu bölgenin yükünü bize teslim ettiniz. Biz bu sorumluluğun bilincindeyiz. Sizlerin güvenini asla boşa çıkarmayacağız. Gayret bizden, dua ve destek sizden başarı ise Allah’tandır. Daha güzel günlerde buluşmak dileğiyle...
 • Proje Konusu

  Belirtilmedi
 • Mahalle

  Belirtilmedi
 • Etiket

  Belirtilmedi
 • Hedef Kitle

  Belirtilmedi
Arnavutköy İçin Bir Fikrim Var !
Arnavutköy için bir fikriniz var ise lütfen yönledirileceğiniz web sitesinde tüm alanları eksiksiz doldurup, tarafımıza gelen bilgilerle sizinle iletişime geçeceğiz.
Bir Fikrim Var !
Arnavutköy İçin Bir Fikrim Var !