Osmanlı Camii Restorasyonu

Osmanlı Camii Restorasyonu

İstanbul İli, Arnavutköy İlçesi, Merkez Mahallesi, F21D 10b 2d pafta, 373 parselde bulunan yapı, 1464 m² arsa alanı içinde yer almaktadır. Günümüzde bu parselde bulunan tek katlı kaba yonu taş örgülü yapının marsilya kiremit çatısı ve tek şerefeli bir minaresi bulunmaktadır.

Camii avlusuna Akşemsettin ile Yıldırım Beyazıt Caddesi’nden olmak üzere iki giriş bulunmaktadır. Akşemsettin Caddesi’nde bulunan kapıdan merdivenlerden inilerek ulaşılan cami avlusunun solunda sonradan yapıldığı bilinen şadırvan, tuvaletler ve çay ocağı bulunmaktadır.

Parselde yer alan caminin ise ön (batı cephesi), sağ yan (güney cephesi) ve sol yandan (kuzey cephesi) olmak üzere toplam üç adet girişi mevcuttur.

 

 

En Hızlı Sonuçlar İçin Projeleri Filtreleyin
Değerli Arnavutköylüler, sizler bu bölgenin yükünü bize teslim ettiniz. Biz bu sorumluluğun bilincindeyiz. Sizlerin güvenini asla boşa çıkarmayacağız. Gayret bizden, dua ve destek sizden başarı ise Allah’tandır. Daha güzel günlerde buluşmak dileğiyle...
 • Proje Konusu

  Belirtilmedi
 • Mahalle

  Belirtilmedi
 • Etiket

  Belirtilmedi
 • Hedef Kitle

  Belirtilmedi
Arnavutköy İçin Bir Fikrim Var !
Arnavutköy için bir fikriniz var ise lütfen yönledirileceğiniz web sitesinde tüm alanları eksiksiz doldurup, tarafımıza gelen bilgilerle sizinle iletişime geçeceğiz.
Bir Fikrim Var !
Arnavutköy İçin Bir Fikrim Var !