proje yılı

2021

Çocuk Atölyesi

Çocuk Atölyesi

Teknolojinin kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte çocuklar dahil aile bireylerinin internet kullanımı ve teknolojik aletlerle vakit geçirme süresi artmış, bu durum aile içi iletişimi ve aile bireylerinin birbirleriyle kaliteli zaman geçirmelerini olumsuz yönde etkilemiştir. Aile ortamında iletişimin azalarak ekran kullanımı süresinin artması çocuklarda dikkat dağınıklığı, algısal bozukluk ve farklı alışkanlıklara yönelme, çocuğu gerçek dünyadan soyutlaştırarak içine kapanık bir kişiliğe bürünmesi gibi ciddi sorunları beraberinde getirmektedir.

Bu olumsuz durumları aza indirmek için Çocuk Atölyesi olarak; çocuklarımızın teknolojinin olumsuz etkilerinden uzak durmasını, kendine güvenen, paylaşmayı bilen, takım ruhu gelişen,  hayal gücü ve iletişim becerisi kazanan, sorumluluk sahibi kendisine ve çevresine saygılı bireyler olarak yetişmesine katkı sağlamayı hedeflemekteyiz. Çocuklarımız için fiziksel, psiko-motor, bilişsel, duygusal ve dil gelişimine destek olarak kişisel beceriler kazandırma amacı ile planlanan atölyelerimiz 48 ay-12 yaş aralığındaki tüm çocuklara ücretsiz hizmet verecektir.

Atölyemizde, çocuklar ilgi ve yeteneklerini keşfedecekler. Aynı zamanda bilgiyi, düşünceyi ve hayal gücünü birlikte organize ederek hem eğlenceli hem de kaliteli vakit geçirebilecekler. Çocukların ebeveynleri ile birlikte zaman geçirebilmeleri için aile katılımlı “Ebeveyn-Çocuk Atölyelerine” yer verilecektir. Ebeveyn-Çocuk Atölyelerinin aile arasındaki iletişimi ve ilişkiyi güçlendirmesi amaçlanmaktadır. Bununla birlikte çocuklar ve aileleri için belirli zamanlarda psikologlarımız tarafından psikolojik danışmanlık hizmeti de verilecektir.

Benzer Projeler
Bu kategoriye ait tüm projeleri bu alandan inceleyebilirsiniz.
Tüm Projeler
En Hızlı Sonuçlar İçin Projeleri Filtreleyin
Değerli Arnavutköylüler, sizler bu bölgenin yükünü bize teslim ettiniz. Biz bu sorumluluğun bilincindeyiz. Sizlerin güvenini asla boşa çıkarmayacağız. Gayret bizden, dua ve destek sizden başarı ise Allah’tandır. Daha güzel günlerde buluşmak dileğiyle...
 • Proje Konusu

  Belirtilmedi
 • Mahalle

  Belirtilmedi
 • Etiket

  Belirtilmedi
 • Hedef Kitle

  Belirtilmedi
Arnavutköy İçin Bir Fikrim Var !
Arnavutköy için bir fikriniz var ise lütfen yönledirileceğiniz web sitesinde tüm alanları eksiksiz doldurup, tarafımıza gelen bilgilerle sizinle iletişime geçeceğiz.
Bir Fikrim Var !
Arnavutköy İçin Bir Fikrim Var !