proje yılı

2021

Mevlana Caddesi Düzenleme ve Bisiklet Yolu Projesi

Mevlana Caddesi Düzenleme ve Bisiklet Yolu Projesi

Hadımköy Mahallesi toplu konut alanından Hadımköy merkeze bağlantı Mevlana Caddesi üzerinden sağlanmakta olup cadde 2x2 şerit bölünmemiş yol olarak çalışmaktadır. Toplu taşımanın sıklığın az olması ve yerleşik nüfusun büyük çoğunluğun taşıt sahibi olması nedeni ile yürüme mesafesi dışındaki alanların tamamında motorlu taşıtla ulaşımın tercih edildiği bir bölgedir.

Hadımköy Mahallesinde toplu konut yerleşim alanından taşıt ulaşımına alternatif olarak bisiklet ulaşımının yaygınlaştırılması amacıyla Hadımköy merkezine olan ulaşımda araçtan bağımsız ulaşımını sağlanması için; Mevlana Caddesinin batı kenarındaki yeşil alan kullanılarak kaldırım seviyesinde ayrılmış gidiş geliş bisiklet yolu tasarlanmış ve devamında Hasan Polatkan caddesinde benzer uygulama yapılmıştır. 

Mevcut yol genişlikleri ve imar planına uygun olarak Şair Güngör Sokak kesişimi itibarı ile paylaşımlı bisiklet yolu olarak Yaşar Doğu Caddesinde bulunan Hadımbaba Parkına kadar ulaştırılmıştır.

Toplamda 2882m uzunluğunda kaldırım seviyesinde ayrılmış bisiklet yolu tasarlanmıştır.

En Hızlı Sonuçlar İçin Projeleri Filtreleyin
Değerli Arnavutköylüler, sizler bu bölgenin yükünü bize teslim ettiniz. Biz bu sorumluluğun bilincindeyiz. Sizlerin güvenini asla boşa çıkarmayacağız. Gayret bizden, dua ve destek sizden başarı ise Allah’tandır. Daha güzel günlerde buluşmak dileğiyle...
 • Proje Konusu

  Belirtilmedi
 • Mahalle

  Belirtilmedi
 • Etiket

  Belirtilmedi
 • Hedef Kitle

  Belirtilmedi
Arnavutköy İçin Bir Fikrim Var !
Arnavutköy için bir fikriniz var ise lütfen yönledirileceğiniz web sitesinde tüm alanları eksiksiz doldurup, tarafımıza gelen bilgilerle sizinle iletişime geçeceğiz.
Bir Fikrim Var !
Arnavutköy İçin Bir Fikrim Var !