proje yılı

2021

Taşoluk Caddesi Düzenleme ve Bisiklet Yolu Projesi

Taşoluk Caddesi Düzenleme ve Bisiklet Yolu Projesi

Taşoluk Caddesi ve takip eden Atatürk Caddesi boyunca mevcut caddelerin doğusunda kalan ve imar planında park alanı olarak ifade edilen yeşil alanlarda şehir halkının rahatça kullanabileceği kaldırım seviyesinde mevcut ağaçlar da korunacak şekilde bisiklet yolu tasarlanmıştır.

Söz konusu caddelerde yapılan tasarım ile 2x2 şerit olarak mevcut duruma uygun şekilde projelendirilmiştir. 1 adet buttonlu sinyalli kavşak geçisi öngörülmüştür. Bisiklet yolu Selçuklu caddesi ile inşaatı devam eden Halkalı-3. Havaalanı metro hattı Arnavutköy-1 istasyonu çıkışı arasında kaldırım seviyesinde ayrılmış bisiklet yolu olarak planlanmıştır.

Taşoluk Caddesinin bir kısmı ile Selçuklu Caddesinin tamamında paylaşımlı bisiklet yolu olarak tasarlanmıştır. Meri imar planında yeşil alan olarak ifade edilen ve Taşoluk caddesinin doğusunda yer alan yeşil alan boyunca kuzey güney doğrultusunda uzanmaktadır.

Çevrede yaşayan vatandaşların metro hattına ve Selçuklu caddesinde yer alan belediye, nikâh salonu gibi yerel idari yapılar ve ilçe kaymakamlık binası, tapu müdürlüğü gibi mülki idareye ait binaların bulunduğu ilçenin merkezi ve en yoğun çekim noktasına ulaşımını bisiklet ile yapmaları hedeflenmiştir. Toplamda 2353 m uzunluğunda kaldırım seviyesinde ayrılmış bisiklet yolu tasarlanmıştır.

En Hızlı Sonuçlar İçin Projeleri Filtreleyin
Değerli Arnavutköylüler, sizler bu bölgenin yükünü bize teslim ettiniz. Biz bu sorumluluğun bilincindeyiz. Sizlerin güvenini asla boşa çıkarmayacağız. Gayret bizden, dua ve destek sizden başarı ise Allah’tandır. Daha güzel günlerde buluşmak dileğiyle...
 • Proje Konusu

  Belirtilmedi
 • Mahalle

  Belirtilmedi
 • Etiket

  Belirtilmedi
 • Hedef Kitle

  Belirtilmedi
Arnavutköy İçin Bir Fikrim Var !
Arnavutköy için bir fikriniz var ise lütfen yönledirileceğiniz web sitesinde tüm alanları eksiksiz doldurup, tarafımıza gelen bilgilerle sizinle iletişime geçeceğiz.
Bir Fikrim Var !
Arnavutköy İçin Bir Fikrim Var !